• Reclame

Forum Video Chat
Pentru a avea acces la toate secțiunile forumului, este necesar un cont PREMIUM
FETELE DE LA SURVIVOR ALL STARS

Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook


RegulamentPrezentareȘtergere cont / mesajeCont PREMIUMVotați cea mai sexy cîntăreață

UN APEL DE LA ADMINISTRATOR

Subiectele vechi şi închise le găsiţi aici

Moderatori: deniswinch, rmst, Mike_XXX

Reguli forum
Imagine

UN APEL DE LA ADMINISTRATOR

Mesajde Zeul Internetului » Vin Iul 13, 2018 1:09 pm

După cum aţi observat, mulţi dintre voi, forumul nu a mers timp de 2 săptămîni.
Hetnix, host-ul care găzduia şi acest forum, a lăsat de dorit în ceea ce priveşte serviciile sale din ultima lună. Se întîmpla un lucru ciudat. Existau, în paralel, două versiuni ale forumului. Ceea ce scriam eu şi alţii pe un forum, nu apărea pe celălalt. Şi vice-versa. Am mai întîlnit problema aceasta în urmă cu vreo 10 ani. Pe forumul lui Măruţă, unde activam şi eu. Dar nu a ţinut mai mult de 2-3 zile. La noi, în schimb, problema s-a manifestat mai mult de o lună. Uneori, pe Firefox vedeam o versiune a forumului iar pe Opera, pe cealaltă.
S-au pierdut vreo 200 de mesaje dintre care 50 doar ale mele. Asta este.
Le-am scris celor de la Hetnix, dar nu m-au băgat în seamă. Iar cum forumul începuse să se încarce şi foarte greu. Colac peste pupăză. Am zis că e mai bine să punem punct colaborării respective.

Vă anunţ că avem un nou host: Hostico. Am comandat un pachet business. Primele 7 zile sunt de probă. Plata o fac doar dacă voi fi pe deplin mulţumit. Iar, pînă acum, nu am motive să mă plîng.
Ceva comparaţii între ce aveam la Hetnix şi ce avem la Hostico:
Spaţiu alocat
Hetnix: 2GB
Hostico: 15GB
CPU
Hetnix: 8%
Hostico: 100%
RAM
Hetnix: 128MB
Hostico: 600MB
IP dedicat
Hetnix: Nu
Hostico: Da
Certificat SSL
Hetnix: Da
Hostico: Da
Backup
Hetnix: săptămînal
Hostico: zilnic

Diferenţa ar trebui să se simtă. Dar şi preţul este semnificativ mai mare.
Este destul de greu pentru mine să duc acest forum în spate, de unul singur. Dacă 10 inşi ar dona cîte 1 euro pe lună, sau 5 inşi cîte 2 euro pe lună, problema ar fi rezolvată. Nici mie nu-mi cad bani din cer şi nici vouă. Dar 1-2 euro nu ar fi un capăt de lume, zic eu. Renunţaţi la un pachet de ţigări, că şi aşa face destul rău.
Deci cine doreşte, adresa mea pe care se pot face donaţii prin PayPal este [email protected]

Donatorii vor primi rang de utilizatori premium pe forum şi vor avea mai multe beneficii. Printre acestea, numesc permisiunea de a schimba numele de utilizator, permisiunea de a schimba adresa de e-mail. Poate actorda reputaţie negativă. Nume colorat în portocaliu închis şi fundal portocaliu deschis la mesajele proprii. Acces la zona premium a forumului (vor fi topic-uri accesibile doar lor). Veţi vedea. Vor fi destule avantaje. Încă mă gîndesc.

Dacă întîmpinaţi erori, vă rog să mă contactaţi la adresa de mai sus.
Avatar utilizator
Zeul Internetului
★administrator★
★administrator★
 
Mesaje: 8439
Membru din: Lun Dec 26, 2016 8:59 am
Localitate: Constanţa
Nume real: Daniel
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 10000

Reclame

Video Chat Forum

Re: UN APEL DE LA ADMINISTRATOR

Mesajde Psycho » Sâm Iul 14, 2018 2:27 pm

Parerea mea, "gazduieste" forumul la o firma de hosting din afara tarii, pentru binele tau si al comunitatii.Daca il tii hostat pe romania, vor exista mereu probleme si bineinteles vor exista diverse atacuri prin root-uri sau alte chestii de acest gen de la cei care nu vor binele comunitatii.
Fa-ti timp si citeste si ce scriu eu si vei avea mult de castigat.Incearca sa faci forumul mult mai privat, sa nu poata vedea oricine forumul sau sa intre chiar asa usor, daca faci toate astea comunitatea va creste, mai ales ca intimitatea este si mai mult protejata.
Daca tu vei face toate astea, imi dau cuvantul de onoare ca eu personal am sa iti "donez" pentru plata hostului, dar nu vreau nimic la schimb doar sa ai grija de comunitate, si sa faci ce propunem si noi.
Psycho
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 135
Membru din: Dum Oct 22, 2017 7:52 pm
Localitate: Bucuresti
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 1861


Înapoi la Arhivă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori

  • Reclame