• Reclame

Forum Video Chat
Pentru a avea acces la toate secțiunile forumului, este necesar un cont PREMIUM
FETELE DE LA SURVIVOR ALL STARS

Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook


RegulamentPrezentareȘtergere cont / mesajeCont PREMIUMVotați cea mai sexy cîntăreață

Orgasm fara ejaculare

Discuţii generale
Trebuie să fiţi înregistraţi şi conectaţi pentru a accesa această secţiune

Moderatori: deniswinch, rmst, Mike_XXX

Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou
Puteţi contacta administratorul la adresa [email protected]

Orgasm fara ejaculare

Mesajde Vestrum » Sâm Iul 16, 2022 6:40 pm

https://www.academia.edu/50743818/Manta ... lui_taoist

Practica cineva treaba asta? Mi-a zis un prieten recent de practica asta taoista si m-a facut curios. Si eu am observat ca daca nu ejaculez ma simt mult mai bine din toate punctele de vedere, ma pot antrena mult mai bine, pot munci mult mai focusat, sunt mereu treaz si nu am senzatia de oboseala constanta ca atunci cand ejaculez mai des. Pt cine e curios am lasat linkul mai sus catre tot documentul (cartea) scrisa de Mantak Chia
Toti avem fetishuri si vrem sa credem ce este necesar si sa ne jucam rolul pt a ne satisface placerile ascunse. :wanker:
Vestrum
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 102
Membru din: Mie Iul 13, 2022 3:20 pm
Localitate: Bucuresti
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: -8867

Reclame

Video Chat Forum

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde erogen24 » Sâm Iul 16, 2022 7:56 pm

Vestrum » Sâm Iul 16, 2022 7:40 pm scrie:https://www.academia.edu/50743818/Mantak_chia_stiinta_misterioasa_a_amorului_taoist

Practica cineva treaba asta? Mi-a zis un prieten recent de practica asta taoista si m-a facut curios. Si eu am observat ca daca nu ejaculez ma simt mult mai bine din toate punctele de vedere, ma pot antrena mult mai bine, pot munci mult mai focusat, sunt mereu treaz si nu am senzatia de oboseala constanta ca atunci cand ejaculez mai des. Pt cine e curios am lasat linkul mai sus catre tot documentul (cartea) scrisa de Mantak Chia

Eu știu că ejacularea este binevenită la fiecare stimulare a organelor genitale, fie că vorbim de sesiuni de masturbare sau de relații sexuale obișnuite. Se spune că sunt foarte multe boli care pot fi prevenite dacă organismul eliberează lichidele aferente orgasmului. Sunt multe de discutat pe tema asta.
erogen24
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 856
Membru din: Mie Oct 07, 2020 5:02 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 10000

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde Vestrum » Dum Iul 17, 2022 12:58 pm

erogen24 » Sâm Iul 16, 2022 8:56 pm scrie: Eu știu că ejacularea este binevenită la fiecare stimulare a organelor genitale, fie că vorbim de sesiuni de masturbare sau de relații sexuale obișnuite. Se spune că sunt foarte multe boli care pot fi prevenite dacă organismul eliberează lichidele aferente orgasmului. Sunt multe de discutat pe tema asta.


Auzisem si eu ca este benefic pt organism sa ejaculeze, dar nu stiu exact cat de des este recomandat. Eu am incercat sa ma abtin sa ejaculez uneori si cateva zile si am observat imbunatatiri clare si la sala de forta, si la munca, si in viata de zi cu zi cand eram mai energic, mai plin de viata, mai vesel.

Daca ce zice in cartea asta e adevarat si se poate avea orgasm fara ejacularea, cred ca as reduce nr de ejaculari la 2-3 pe saptamana maxim, si in rest as incerca sa am orgasm fara oricat de des pot ;)) haha
Toti avem fetishuri si vrem sa credem ce este necesar si sa ne jucam rolul pt a ne satisface placerile ascunse. :wanker:
Vestrum
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 102
Membru din: Mie Iul 13, 2022 3:20 pm
Localitate: Bucuresti
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: -8867

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde Zeul Internetului » Dum Sep 25, 2022 3:59 am

Poi 2-3 ejaculări pe săptămînă e destul de mult. Din punctul meu de vedere.
Avatar utilizator
Zeul Internetului
★administrator★
★administrator★
 
Mesaje: 8439
Membru din: Lun Dec 26, 2016 8:59 am
Localitate: Constanţa
Nume real: Daniel
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 10000

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde Antonbrun » Lun Sep 26, 2022 9:46 am

Fiecare cu fizicul si nevoile lui, si depinde de partenera. Consider ca am noroc dar la 40 de ani inca reusim aproape un futai pe zi...
Antonbrun
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Aug 31, 2022 11:02 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: -4999

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde deniswinch » Joi Sep 29, 2022 12:53 pm

Foarte rar mi s-a intamplat sa nu ejaculez, dupa o laba sau sex, de obicei atunci cand eram surprins/deranjat de cineva.
N-am avut rabdare sa citesc toata cartea, dar am citit paragrafe din ea.
Ideea mi se pare interesanta si o sa incerc sa fac laba fara sa ejaculez, macar vreo 1-2 saptamani sa vad ce se intampla :))
Avatar utilizator
deniswinch
★moderator global★
★moderator global★
 
Mesaje: 608
Membru din: Dum Iun 07, 2020 8:43 am
Localitate: Prin zona
Nume real: Denis
Orientare sexuală: homo
Puncte de reputaţie: 22395

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde Cock2021 » Joi Sep 29, 2022 3:21 pm

Eu reusesc sa am doar un inceput de
orgasm fara sa ejaculez. O sa mai incerc.
Cine stie, poate reusesc.
Cock2021
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Iul 05, 2021 3:44 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 5322

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde Ionutcva » Vin Sep 30, 2022 9:05 am

Vestrum » Sâm Iul 16, 2022 6:40 pm scrie:https://www.academia.edu/50743818/Mantak_chia_stiinta_misterioasa_a_amorului_taoist

Practica cineva treaba asta? Mi-a zis un prieten recent de practica asta taoista si m-a facut curios. Si eu am observat ca daca nu ejaculez ma simt mult mai bine din toate punctele de vedere, ma pot antrena mult mai bine, pot munci mult mai focusat, sunt mereu treaz si nu am senzatia de oboseala constanta ca atunci cand ejaculez mai des. Pt cine e curios am lasat linkul mai sus catre tot documentul (cartea) scrisa de Mantak Chia





Este o teorie foarte adevarata, toate culturile orientale explica acest fenomen. Iti trebuie multa auto-educatie sa poti realiza asta. Am experimentat asta acum ceva timp, insa dupa maxim 3 zile devenea deja obsesie ca trebuie sa spermez .
Ionutcva
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 04, 2017 10:05 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: -14111

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde deniswinch » Vin Sep 30, 2022 10:01 am

Ionutcva » 30 Sep 2022, 09:05 scrie:
Vestrum » Sâm Iul 16, 2022 6:40 pm scrie:https://www.academia.edu/50743818/Mantak_chia_stiinta_misterioasa_a_amorului_taoist

Practica cineva treaba asta? Mi-a zis un prieten recent de practica asta taoista si m-a facut curios. Si eu am observat ca daca nu ejaculez ma simt mult mai bine din toate punctele de vedere, ma pot antrena mult mai bine, pot munci mult mai focusat, sunt mereu treaz si nu am senzatia de oboseala constanta ca atunci cand ejaculez mai des. Pt cine e curios am lasat linkul mai sus catre tot documentul (cartea) scrisa de Mantak Chia





Este o teorie foarte adevarata, toate culturile orientale explica acest fenomen. Iti trebuie multa auto-educatie sa poti realiza asta. Am experimentat asta acum ceva timp, insa dupa maxim 3 zile devenea deja obsesie ca trebuie sa spermez .


Am o nelamurire legata de acest subiect. Stiam ca orgasmul barbatului coincide cu ejacularea, atunci cum poti avea orgasm daca nu ejaculezi?
Avatar utilizator
deniswinch
★moderator global★
★moderator global★
 
Mesaje: 608
Membru din: Dum Iun 07, 2020 8:43 am
Localitate: Prin zona
Nume real: Denis
Orientare sexuală: homo
Puncte de reputaţie: 22395

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde Cock2021 » Vin Sep 30, 2022 2:20 pm

Trebuie sa te controlezi. Se cheama orgasm ruinat.
Pt inceput e mai greu. Cand incepe orgasmul si simti
Ca iese sperma, te opresti din laba si iti controlezi
Muschii penisului/pelvisului.
Eu asa incerc insa pana acum nu am reusit un orgasm complet fara sa ejaculez. Im schimb, pot sa ejaculez
Partial, fara orgasm.
Cock2021
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Iul 05, 2021 3:44 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 5322

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde erogen24 » Sâm Oct 01, 2022 4:44 pm

Am practicat și eu o perioadă laba cu orgasm fără ejaculare. Plăcerea este satisfăcătoare și se simte în zona prostatei. M-am informat mai bine și-am aflat că masturbarea trebuie să fie mereu însoțită de eliminarea spermei. Se spune că ejaculările periodice ajută la menținerea sănătății prostatei.
erogen24
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 856
Membru din: Mie Oct 07, 2020 5:02 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 10000

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde faustinul » Sâm Oct 01, 2022 4:47 pm

Fiecare cum are grija de pula lui asa o are. Lipsa ejacularii favorizeaza cancerul de prostata. Dar si tigarile provoaca cancer si lumea tot fumeaza.
faustinul
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 4085
Membru din: Mie Mai 03, 2017 5:25 pm
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 4113

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde erogen24 » Sâm Oct 01, 2022 4:51 pm

Cock2021 » Vin Sep 30, 2022 3:20 pm scrie:Trebuie sa te controlezi. Se cheama orgasm ruinat.
Pt inceput e mai greu. Cand incepe orgasmul si simti
Ca iese sperma, te opresti din laba si iti controlezi
Muschii penisului/pelvisului.
Eu asa incerc insa pana acum nu am reusit un orgasm complet fara sa ejaculez. Im schimb, pot sa ejaculez
Partial, fara orgasm.

Și eu mă opresc de mai multe ori când simt că sunt aproape de orgasm și există posibilitatea să iasă sperma. Această stopare a ejaculării pe parcursul masturbării se numește "edging" în limba engleză și-ar fi "pe muchie de cuțit" la noi. E un fel de antrenament pentru controlul asupra penisului și evitarea ejaculării precoce, contribuind și la sporirea plăcerii la finalizare. Eu ejaculez de fiecare dată când fac laba și storc bine pula de spermă. Am citit că ejacularea este benefică pentru organism.
Ultima oară modificat de erogen24 pe Sâm Oct 01, 2022 5:06 pm, modificat 1 dată în total.
erogen24
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 856
Membru din: Mie Oct 07, 2020 5:02 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 10000

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde faustinul » Sâm Oct 01, 2022 4:53 pm

:)]-
faustinul
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 4085
Membru din: Mie Mai 03, 2017 5:25 pm
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 4113

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde deniswinch » Dum Oct 02, 2022 5:12 pm

Edging fac si eu la greu, dar se pare ca nu este aceeasi treaba cu practica taoista scrisa de Mantak Chia (primul post). :-?
Avatar utilizator
deniswinch
★moderator global★
★moderator global★
 
Mesaje: 608
Membru din: Dum Iun 07, 2020 8:43 am
Localitate: Prin zona
Nume real: Denis
Orientare sexuală: homo
Puncte de reputaţie: 22395

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde Different087 » Dum Oct 02, 2022 10:44 pm

Imi poate explica cineva cum pot face edging in timp.ce sunt cu pula in vagin? Eu de obicei ejaculez in cam 2 3 min de cand incep penetrarea, am mai incercat sa ma opresc din ejaculat dar nu pot reusi. Ma ajuta cineva?
Different087
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 101
Membru din: Lun Aug 01, 2022 9:51 pm
Localitate: Sibiu
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: -5000

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde jf » Lun Oct 03, 2022 7:17 am

Edgingul este indisolubil legat de masturbare, pentru că trebuie să deții complet controlul. Într-o partidă de futai, degeaba îți oprești tu mișcările dacă femeia continuă să se zbată în pulă.
jf
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Aug 31, 2022 3:29 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 10000

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde erogen24 » Lun Oct 03, 2022 3:19 pm

jf » Lun Oct 03, 2022 8:17 am scrie:Edgingul este indisolubil legat de masturbare, pentru că trebuie să deții complet controlul. Într-o partidă de futai, degeaba îți oprești tu mișcările dacă femeia continuă să se zbată în pulă.

Total de acord cu tine! Și eu am încercat să mă opresc din mers când eram cu pula-n vagin și este foarte greu de realizat edging-ul când femeia se mișcă-n pulă cu scopul de a ajunge la orgasm, și e normal să facă așa. Dar am avut experiențe cu femei care au ajuns la orgasm după stimularea cu limba și degetele sau imediat după ce-am băgat pula-n vagin dacă erau prea excitate, iar apoi am reușit edging-ul. Dar astea au fost cazuri foarte rare. O experiență unică pe care-am avut-o cu o femeie căsătorită mi-a rămas în minte ca o amintire plăcută pentru c-am reușit să ne oprim amândoi de mai multe ori în timpul partidei de futai, iar la sfârșit am ajuns amândoi la orgasm în același timp. Oricum, e bine să-ncercăm să rezistăm cât mai mult cu pula-n pizdă si să nu ejaculăm prea repede.
erogen24
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 856
Membru din: Mie Oct 07, 2020 5:02 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 10000

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde faustinul » Lun Oct 03, 2022 3:46 pm

pai tu le dai limbi?
faustinul
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 4085
Membru din: Mie Mai 03, 2017 5:25 pm
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 4113

Re: Orgasm fara ejaculare

Mesajde Ionutcva » Mar Oct 04, 2022 8:03 am

Different087 » Dum Oct 02, 2022 10:44 pm scrie:Imi poate explica cineva cum pot face edging in timp.ce sunt cu pula in vagin? Eu de obicei ejaculez in cam 2 3 min de cand incep penetrarea, am mai incercat sa ma opresc din ejaculat dar nu pot reusi. Ma ajuta cineva?


Totul tine de antrenament si de chimia cu partenera. Am reusit performanta de a sperma prima data in pizda cam dupa 3 ore de sex neintrerupt.
Ionutcva
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 04, 2017 10:05 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: -14111

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Următorul

Înapoi la Cafeneaua labagiilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: doc123, Google [Bot], Moriseiki şi 58 vizitatori

  • Reclame