• Reclame

Forum Video Chat
Pentru a avea acces la toate secțiunile forumului, este necesar un cont PREMIUM
FETELE DE LA SURVIVOR ALL STARS

Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook


RegulamentPrezentareȘtergere cont / mesajeCont PREMIUMVotați cea mai sexy cîntăreață

Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Discuţii generale
Trebuie să fiţi înregistraţi şi conectaţi pentru a accesa această secţiune

Moderatori: deniswinch, rmst, Mike_XXX

Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou
Puteţi contacta administratorul la adresa [email protected]

Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde liltay96 » Dum Mai 15, 2022 8:03 pm

La fel cum spune si titlul, as vrea sa stiu daca vreunul din voi a petrecut nopti in cluburile de swingeri - cu partenera sau solo. Care a fost experienta, ce recomandari aveti, merita, ati mai incerca?

Va astept parerile aici.
liltay96
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 76
Membru din: Dum Sep 01, 2019 6:40 am
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 7394

Reclame

Video Chat Forum

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde mache_007ro » Lun Mai 16, 2022 8:17 am

Eu am fost de multe ori in Attraction, cu prietena mea. Clubul este foarte misto, bine organizat, bine gandit conceptul, iar preturile sunt absolut decente.
Nu suntem interesati de full swing, ci doar de soft swing, fara schimb de parteneri. Asta poate sa para ciudat pentru celelalte cupluri care mai sunt acolo, ca 90% cauta full swing. Dar e ok, atata timp cat comunici cu cei din jur.
In general, atmosfera este misto, dar exista o singura problema mare: barbatii singuri, care de cele mai multe ori, sunt foarte insistenti si nu inteleg ca NU este NU. Sau iti violeaza barierele care le setezi pe intimitatea ta ca si cuplu.
Momente misto: am interactionat odata cu un tip, noi ca si cuplu. Ne-am jucat cu degetele in iubita mea si ne-am dat amandoi drumul pe sanii ei. Altadata ne-o trageam si abia cand eram pe cale sa terminam am realizat ca langa noi, la 1 metru, era un tip care si-o freca in timp ce ne privea. Foarte sexy senzatia, si pentru noi si pentru el. A mai fost un moment misto cand o tipa mi-a frecat-o putin in vestiar, cand ne schimbam... A zis ca pur si simplu ii place pula mea si vrea sa se joace 2-3 minute cu ea. Iubita mea era langa noi, in vestiar, isi cauta ceva in poseta.
Momente nasoale? Multe... In general cand vine cate un grasun care din senin vrea sa ii bage iubitei cate un deget in pizda, asa in trecere...
mache_007ro
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 48
Membru din: Vin Aug 13, 2021 7:07 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 312

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde faustinul » Lun Mai 16, 2022 10:07 am

treaba romaneasca
faustinul
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 4085
Membru din: Mie Mai 03, 2017 5:25 pm
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 4113

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde mache_007ro » Lun Mai 16, 2022 11:55 am

Da, per ansamblu este cat de cat OK si ne place sa mergem, odata la cateva luni. Daca stii sa identifici persoanele nasoale si sa tii distanta, poate fi extrem de incitant. Noua ne place cel mai mult sa privim, deci fiecare cu fetishurile lui.
Ca barbat singur nu stiu daca merita sa mergi, fiecare stie ce si cum poate, dar totul tine de atitudine. Am vazut barbati singuri superbi, care nu aveau o atitudine grozava si care nu marcau nimic. Dar am vazut si tipi care aratau mediu (sau sub mediu) care faceau ravagii...
mache_007ro
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 48
Membru din: Vin Aug 13, 2021 7:07 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 312

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde remuss1 » Vin Mai 27, 2022 3:03 pm

Ce inseamna ca faceau ravagii?
remuss1
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 101
Membru din: Mie Noi 15, 2017 11:58 pm
Localitate: Iasi
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: -8860

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde mache_007ro » Vin Mai 27, 2022 4:59 pm

Înseamnă că marcau. Sau că interacționau bine de tot cu tipe...
mache_007ro
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 48
Membru din: Vin Aug 13, 2021 7:07 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 312


Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde DannySDC » Dum Oct 23, 2022 5:15 pm

Si eu sunt gras....dar nu a fost vreo partenera sa plece acasa fara orgasm. Dar problema e ca in cluburi, daca nu esti zeu, nu marchezi. In 95% din cazuri,
DannySDC
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Oct 23, 2022 12:53 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 7

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde faustinul » Lun Noi 21, 2022 8:13 pm

naspa
faustinul
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 4085
Membru din: Mie Mai 03, 2017 5:25 pm
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 4113

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde IuliusCrem600 » Mar Noi 22, 2022 4:59 am

mache_007ro » Lun Mai 16, 2022 9:17 am scrie:Eu am fost de multe ori in Attraction, cu prietena mea. Clubul este foarte misto, bine organizat, bine gandit conceptul, iar preturile sunt absolut decente.
Nu suntem interesati de full swing, ci doar de soft swing, fara schimb de parteneri. Asta poate sa para ciudat pentru celelalte cupluri care mai sunt acolo, ca 90% cauta full swing. Dar e ok, atata timp cat comunici cu cei din jur.
In general, atmosfera este misto, dar exista o singura problema mare: barbatii singuri, care de cele mai multe ori, sunt foarte insistenti si nu inteleg ca NU este NU. Sau iti violeaza barierele care le setezi pe intimitatea ta ca si cuplu.
Momente misto: am interactionat odata cu un tip, noi ca si cuplu. Ne-am jucat cu degetele in iubita mea si ne-am dat amandoi drumul pe sanii ei. Altadata ne-o trageam si abia cand eram pe cale sa terminam am realizat ca langa noi, la 1 metru, era un tip care si-o freca in timp ce ne privea. Foarte sexy senzatia, si pentru noi si pentru el. A mai fost un moment misto cand o tipa mi-a frecat-o putin in vestiar, cand ne schimbam... A zis ca pur si simplu ii place pula mea si vrea sa se joace 2-3 minute cu ea. Iubita mea era langa noi, in vestiar, isi cauta ceva in poseta.
Momente nasoale? Multe... In general cand vine cate un grasun care din senin vrea sa ii bage iubitei cate un deget in pizda, asa in trecere...



Si ea nu se excita cand ii baga degetul la pizda?
IuliusCrem600
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 99
Membru din: Mar Noi 22, 2022 3:48 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 12464

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde mache_007ro » Mar Noi 22, 2022 8:15 am

Dacă tu ai fi femeie te-ai excita când un grăsun îți bagă un deget în pizdă, în trecere, fără să întrebe?
Filosofia oricărui club de swing este că trebuie să ceri permisiune pentru interacțiune: nu formal! Dar măcar din priviri, din atitudine, cumva... Interacțiunile trebuie să fie consensuale...
mache_007ro
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 48
Membru din: Vin Aug 13, 2021 7:07 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 312

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde faustinul » Mie Noi 23, 2022 12:17 pm

mache_007ro » Lun Mai 16, 2022 9:17 am scrie:Eu am fost de multe ori in Attraction, cu prietena mea. Clubul este foarte misto, bine organizat, bine gandit conceptul, iar preturile sunt absolut decente.
Nu suntem interesati de full swing, ci doar de soft swing, fara schimb de parteneri. Asta poate sa para ciudat pentru celelalte cupluri care mai sunt acolo, ca 90% cauta full swing. Dar e ok, atata timp cat comunici cu cei din jur.
In general, atmosfera este misto, dar exista o singura problema mare: barbatii singuri, care de cele mai multe ori, sunt foarte insistenti si nu inteleg ca NU este NU. Sau iti violeaza barierele care le setezi pe intimitatea ta ca si cuplu.
Momente misto: am interactionat odata cu un tip, noi ca si cuplu. Ne-am jucat cu degetele in iubita mea si ne-am dat amandoi drumul pe sanii ei. Altadata ne-o trageam si abia cand eram pe cale sa terminam am realizat ca langa noi, la 1 metru, era un tip care si-o freca in timp ce ne privea. Foarte sexy senzatia, si pentru noi si pentru el. A mai fost un moment misto cand o tipa mi-a frecat-o putin in vestiar, cand ne schimbam... A zis ca pur si simplu ii place pula mea si vrea sa se joace 2-3 minute cu ea. Iubita mea era langa noi, in vestiar, isi cauta ceva in poseta.
Momente nasoale? Multe... In general cand vine cate un grasun care din senin vrea sa ii bage iubitei cate un deget in pizda, asa in trecere...

Am fost in Franta la cateva cluburi de swing, dar asa ceva nu am patit. Totul foarte civilizat, nu ne-am simtit agresati in niciun fel.
faustinul
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 4085
Membru din: Mie Mai 03, 2017 5:25 pm
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 4113

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde mache_007ro » Mie Noi 23, 2022 12:22 pm

Pentru mine, partea cea mai proastă e că mentalitatea e homofobă. Eu sunt bi, vreau să interacționez cu tipi, dar în Attraction mă mulțumesc să-mi curgă din gură. O singură dată am interacționat cu un tip bi, pentru că nu mai era nimeni în jur și ne-am permis să ne desfășurăm...
mache_007ro
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 48
Membru din: Vin Aug 13, 2021 7:07 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 312

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde Koisanul11112 » Sâm Noi 26, 2022 5:22 pm

as mai incerca sincer
Koisanul11112
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 130
Membru din: Vin Noi 25, 2022 8:45 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 3

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde Cpl.71 » Vin Feb 03, 2023 8:31 am

În ultimii 10 ani, am cochetat cu stilul swing, am cont de cuplu pe site swing și am fost cu diverse partenere în mai multe cluburi de swing, și anume:
- Labirint Club (pța. Victoriei)
- Platinum Club (Pipera) - actual desființat
- SWeet Club (zona Moșilor) - actual Amor Amor Club
- Eros Park Club (zona Vitan) - actual desființat
- Bad Romance Club (zona Marriot)
- Kristal Club (Cluj Napoca) - actual desființat
- Frivoli Club Viena (Austria)
- Glory Cafe Budapesta (Ungaria)

... de asemenea am participat ca și cuplu (cu diverse partenere) la mai multe partyuri private, organizate în diverse locații, gen: apartamente 3 - 4 camere, vile private, pensiuni / zonă rezervată total (Benga Lake), etc., etc. !
Cpl.71
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Feb 02, 2023 1:38 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 11

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde olivercrom » Dum Feb 26, 2023 12:21 am

Romania nu prea are o cultura swing civilizata. Multi se duc singuri (ceea ce sunt de parere ca ar trebui interzis), crezand ca clubul de swing a bufet cu autoservire - doar te duci acolo, si poti sa futi in voie pe gratis pe cine vrei. Si ajunge sa iti vina un singur ciudat sau doi, care nu stiu nici maniere si nici ce inseamna bunul simt, si imediat iti ruineaza vibe-ul. E mai sa aranjezi in privat, poate chiar sa iti faci un grup de prieteni. Alte probleme in cluburi e si cine vine. Daca te duci ca un cuplu de 20 de ani, si e plin de cupluri de varsta paritilor tai, e cam naspa.
olivercrom
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Feb 24, 2023 12:45 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 3364

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde mache_007ro » Dum Feb 26, 2023 6:32 pm

Cam ai dreptate... În Attraction mai demult era o seară specială, numai pentru cupluri, miercurea. Văd că au renunțat la chestia asta de ceva vreme. Probabil că nu era suficient de rentabil financiar, poate că mergea prea puțină lume. E drept că în mijlocul săptămânii nu prea are lumea timp de swingereală.
Eu cu gagică-mea am tot vrut să mergem miercurea la seara de cupluri, dar, nefiind din București, nu am reușit niciodată.
Cam ăsta e motivul pentru care în weekend, clubul e plin. Cupluri, tipi singuri, chiar și tipe singure...
mache_007ro
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 48
Membru din: Vin Aug 13, 2021 7:07 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 312

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde LynxBucuresti » Mar Feb 28, 2023 7:55 am

Nu cred ca este o problema daca vin persoane singure (tipi/tipe), ci calitatea persoanelor respective.
Acum, sinceri sa fim, e mai greu sa-i triezi la intrare si sa mai ai si profit :)
LynxBucuresti
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 08, 2020 4:44 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: -4997

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde mache_007ro » Mar Feb 28, 2023 4:37 pm

Ba eu am văzut triaj pe bune la intrare. Eram în curte, fumam și am văzut cum încearcă să intre dubioși sau mai ciudăței. Nu li s-a permis accesul. Scurt, cu explicații minime. Profitul vine oricum: minim 5-6 cupluri pe seară (250 intrarea pe cuplu), plus persoanele singure... Do the math... La care se mai adaugă consumația, dar aici prețurile sunt absolut medii, ca peste tot...
mache_007ro
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 48
Membru din: Vin Aug 13, 2021 7:07 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 312

Re: Cluburi de Swingeri - Pareri, Sugestii, Recomandari

Mesajde Cpl.71 » Joi Mar 02, 2023 10:16 am

# Hai să facem o "mică organizare" pentru data de LUNI 13 MARTIE, (ziua mixtă) de la ora 19:00 - 19:30 să mergem la Club SOHO Sauna & Spa București
- Deci, ne vedem acolo !

P.S.: cei care veniți în acea seară mixtă, aveți curajul și disponibilitatea să întrați în vorbă, să discutați și cu doamnele prezente (cupluri) - nu doar să priviți de la distanță.
Cpl.71
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Feb 02, 2023 1:38 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 11

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Următorul

Înapoi la Cafeneaua labagiilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: AndreeaBiTv şi 78 vizitatori

  • Reclame